Emerson Daniel 3410 Series to wszechstronny zestaw funkcji zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności i wsparciu w różnych zastosowaniach. Zestaw ten może być wykorzystywany do łączenia wielu urządzeń poprzez złącza Ethernet, Wi-Fi lub kontrolery sieciowe. Emerson Daniel 3410 Series jest wyposażony w szeroką gamę funkcji, w tym tryb monitorowania, kontroli dostępu, ochrony przed atakami, śledzenia i raportowania, a także możliwości tworzenia i zarządzania wirtualnymi sieciami. Ponadto jest zgodny z wieloma protokołami, w tym TCP / IP, UDP, VoIP, MAC i innymi. Emerson Daniel 3410 Series jest idealnym rozwiązaniem do pracy w środowisku wielu urządzeń i sieci, które wymagają wyjątkowej wydajności i niezawodności.
Ostatnia aktualizacja: Opis funkcji Emerson Daniel 3410 Series
Szczegółowe dane techniczne
Charakterystyka ogólna
Funkcje
Wi-Fi, drukowanie, kopiowanie, skanowanie, usługa Cloud Link
Dane techniczne drukarki
Rozdzielczość drukowania
Technologia druku
2 kasety FINE (z czarnym i kolorowym atramentem)
Drukarka z ponownie napełnianymi zbiornikami z atramentemSzybkość drukowania w trybie monochromatycznym
W przybliżeniu 8, 8 obrazu/min2
Szybkość drukowania w kolorze
W przybliżeniu 5 obrazów/min3
Szybkość drukowania fotograficznego
Zdjęcie 10 × 15 cm bez ramki: około 60 s4
Drukowanie bez obramowania
Tak (A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 13 × 13 cm, 10 × 15 cm)
Kasety i wydajność
Standardowe kasety z atramentem
GI-490 <PGBK>
GI-490 <C>
GI-490 <M>
GI-490 <Y>Wydajność kaset (zwykły papier)
Drukowanie kolorowych dokumentów A45
Czarny: 6000 stron*
Kolorowy: 7000 stron*
* Szacowana dodatkowa wydajnośćWydajność kaset (zdjęcia)
Drukowanie kolorowych zdjęć 10 × 15 cm6
Kolorowe: 2000 zdjęć*
* Szacowana dodatkowa wydajność
Obsługa papieru
Rodzaje papieru
Papier zwykły
Papier High Resolution Paper (HR-101N)
Papier Photo Paper Plus Glossy II (PP-201)
Papier Photo Paper Pro Luster (LU-101)
Papier Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201)
Papier Glossy Photo Paper „Everyday Use” (GP-501)
Papier Matte Photo Paper (MP-101)
KopertaMaksymalna ilość papieru
Tylna taca: maks. 100 arkuszy (zwykły papier)
Formaty papieru
A4, A5, B5, 10x15 cm, 13x18 cm, 20x25 cm, koperty (DL, COM10), Letter, Legal
Gramatura papieru
Papier zwykły: 64–105 g/m²
Papier fotograficzny Canon: maks. 275 g/m²
Dane techniczne skanera
Typ skanera
Skaner płaski CIS do zdjęć i dokumentów
Szybkość skanowania
W przybliżeniu około 19 s7
Rozdzielczość skanera (optyczna)
Głębia skanowania kolorów (wejście/wyjście)
48 bitów / 24 bity
Odcienie szarości: 16 bitów / 8 bitówMaksymalny rozmiar dokumentu
Dane techniczne kopiarki
Szybkość kopiowania
sFCOT: około 24 s9
sESAT: około 3, 5 obrazu/min10Kopiowanie wielokrotne
Funkcje kopiowania
Kopiowanie dokumentów (zwykły papier)
Kopiowanie ze zmianą rozmiaru
Interfejs
Typ i wymiary wyświetlacza
LCD (monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 1, 2 cala)
Łączność
Standardowy interfejs
USB Hi-Speed (port B)
Wi-Fi: IEEE802. 11 b/g/n
Zabezpieczenie komunikacji Wi-Fi: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, hasło administratoraAplikacje mobilne
PIXMA Cloud Link (ze smartfonu lub tabletu)
Aplikacja Canon PRINT Inkjet/SELPHY
Mopria (Android)
Tryb punktu dostępu
Oprogramowanie
Obsługiwane systemy operacyjne
Chrome OS
Windows 10, Windows 8. 1, Windows 7 z dodatkiem SP1
Wymagane jest oprogramowanie. NET Framework w wersji 4. 5. 2 lub 4. 6.Obsługiwane systemy urządzeń przenośnych
iOS, Android, Windows 10 Mobile
Minimalne wymagania systemowe
Windows: 3, 1 GB miejsca na dysku twardym, Internet Explorer 8
Ekran: XGA, 1024 × 768 pikseliDołączone oprogramowanie
Sterownik urządzenia wielofunkcyjnego z programem Scanning Utility
My Image Garden z funkcją Full HD Movie Print11
Quick Menu
Easy-WebPrint EX (do pobrania)12
Parametry fizyczne
Masa
Wymiary (szer. × dł. × wys. )
Poziom hałasu
Źródło zasilania
Napięcie przemienne 100–240 V, 50/60 Hz
Pobór mocy
Wył. : około 0, 2 W
Tryb gotowości (połączenie z komputerem przez W-Fi): około 1, 2 W (wyłączona lampa skanera)
Tryb gotowości (podłączone wszystkie porty): około 1, 2 W (wyłączona lampa skanera)
Czas przejścia w tryb gotowości: 10 min i 50 s
Kopiowanie: około 11 W14
W dobie graficznych interfejsów przyzwyczailiśmy się do tego, że prawie wszystko można wyklikać za pomocą myszki lub touchpada. Tymczasem do niektórych funkcji da się znacznie szybciej dostać korzystając z klawiatury. Dlatego warto pamiętać, gdzie znajdują się odpowiednie klawisze funkcyjne. A co robić, jeśli nie działają? Podpowiadamy kilka pomocnych rozwiązań.
Klawisze funkcyjne, czyli te, które wykonują czynności inne niż wpisanie znaku widocznego na klawiszu, w tym również kombinacje kilku klawiszy, można podzielić na następujące grupy:
Klawisze dedykowane – dodatkowe klawisze umieszczone na klawiaturze, którym przypisana jest konkretna opcja. Przykładem może być klawisz FN w laptopach lub dodatkowe klawisze multimedialne na rozbudowanych klawiaturach, czy klawisze do przypisywania makr na klawiaturach gamingowych.
Klawisze funkcyjne w laptopach/klawiaturach – mogą to być zarówno dodatkowe klawisze dedykowane lub tylko funkcje przypisane do innych klawiszy. Na przykład większość laptopów ma klawisze funkcyjne do sterowania podświetleniem czy głośnością przypisane do klawiszy F1-F12. Do sterowania podświetleniem w laptopach z serii ThinkPad służy kombinacja klawisz FN + spacja. Ta ostatnia jest nawet oznaczona stosownym symbolem graficznym.
Klawisze specjalne aplikacji, czyli po prostu skróty klawiszowe programów, wywołujące konkretne akcje. Najpopularniejsze to CTRL+C i CTRL + V. Skróty klawiszowe są powszechnie wykorzystywane między innymi przez profesjonalnych grafików, bo umożliwiają wielokrotnie szybsza pracę niż przy korzystaniu z myszy.
Klawisze samodzielnie zdefiniowane – skróty klawiszowe przypisane przez użytkownika przy wykorzystaniu specjalnych programów, takich jak KeyTweak czy AutoHotKey.
Gdy nie działają klawisze dedykowane
Jeżeli nie działają klawisze dedykowane, to problemem może być ich awaria lub deaktywacja. Niekiedy można je deaktywować w BIOS-ie, czasami za pomocą aplikacji do obsługi laptopa lub sterowników klawiatury. Starsze wersje Windows nie obsługiwały dodatkowych klawiszy multimedialnych, trzeba było zainstalować sterowniki do klawiatury.
Nie taki BIOS straszny
Osoby, które nie mają większego doświadczenia w dziedzinie IT, obawiają się często wchodzić do ustawień systemu. Warto jednak pamiętać, że samo wejście do BIOS-u nie zepsuje komputera. Wystarczy zachować ostrożność i nie zmieniać opcji, których przeznaczenia nie znamy (zobacz poradnik jak wejść do BIOS-u). Metody wejścia do BIOS-u są różne w zależności od komputera. Najczęściej trzeba wyłączyć komputer i podczas ponownego uruchamiania trzymać wciśnięty klawisz F1. W niektórych modelach może to być Enter.
Do BIOSU (w zasadzie do UEFI) można też dostać się z poziomu Windows. Wybierz z menu: START -> Ustawienia -> Aktualizacje i bezpieczeństwo -> Recovery i Restart Now. Po restarcie w menu wybierz: Rozwiązywanie problemów -> Zaawansowane opcje -> Ustawienia oprogramowania układowego UEFI. Po kolejnym uruchomieniu komputera dostaniesz się do BIOSU/UEFI.
Klawisze funkcyjne – jak je włączyć
Jeżeli nie działają klawisze funkcyjne, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy poprawnie je aktywujemy. Zazwyczaj trzeba wcisnąć je razem z klawiszem FN, a czasem właśnie bez niego. Ta funkcja nazywa się HotKey lub HotKey mode i najczęściej można jej działanie zmienić w BIOS-ie. Szukaj jej w zakładce Configuration.
Sporadycznie możliwość zmiany trybu aktywacji klawiszy funkcyjnych pojawia się w programach narzędziowych do zarządzania laptopem. Warto przejrzeć wszystkie zakładki takiego programu i poszukać stosownej opcji. W niektórych modelach taką zmianę można także wymusić przez wciśnięcie kombinacji klawiszy FN+ESC.
Skróty klawiszowe zawłaszczone przez inny program
Jeżeli nie działają skróty klawiszowe, to najprawdopodobniej zostały zawłaszczone przez inny program. Kilka lat temu popularnym problemem był brak polskiej litery przy kombinacji P ALT+C. Okazało się, że jest to domyślny skrót w sterownikach Radeonów, trzeba było go wyłączyć i wszystko wracało do normy. Sprawdź w zasobniku systemowym aktywne programy i dokładnie przejrzyj ich ustawienia. Być może któryś nadpisał konkretną kombinacją klawiszy. Sprawdź też ustawienia Windows – otwórz z menu Start -> Ustawienia systemu Windows i w pole na górze okna wpisz „klawiatura” lub „pisanie” i w wynikach wyszukiwania sprawdź wszystkie dostępne funkcje.
Niekiedy, zwłaszcza w wypadku niektórych małych klawiatur bez części numerycznej, problemem jest włączenie jej funkcji. Wówczas część klawiszy po prawej stronie klawiatury pracuje jak numpad. Dlatego niektóre kombinacje mogą nie działać, bo z punktu widzenia klawiatury wciskany jest inny klawisz. Aby wyłączyć część numeryczną, wciśnij klawisz Numlock.
Samodzielnie zdefiniowane skróty klawiszowe
Samodzielnie zdefiniowane skróty klawiszowe nie działają wówczas, gdy zostały źle zdefiniowane, np. są zbyt małe czasy odstępu pomiędzy wciskaniem klawiszy (istotne w wypadku makr w grach). Niekiedy nadgorliwość w samodzielnym definiowaniu skrótów może też doprowadzić do wyłączenia niektórych klawiszy lub zablokowania innych skrótów. Warto to sprawdzić w aplikacji z której korzystasz. Własne skróty klawiszowe można definiować nie tylko w specjalnych programach, ale też w każdym bardziej rozbudowanym programie do obsługi klawiatury, zwłaszcza takiej dla graczy. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-1024x467. jpeg" data-src="https://lenovozone. jpeg" alt="klawisze funkcyjne lenovo legion" data-srcset="https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2. jpeg 1024w, https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-300x137. jpeg 300w, https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-768x350. jpeg 768w, https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-820x374. jpeg 820w, https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-835x380. jpeg 835w, https://lenovozone. pl/blog/wp-content/uploads/2019/01/image4-2-186x85. jpeg 186w" data-sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" srcset="https://lenovozone. jpeg 186w"/>
Jakwłączyć/wyłączyć klawisze funkcyjne w laptopach Lenovo
Klawisze funkcyjne w laptopach Lenovo mogą nie działać z powodu zamiany funkcji klawisza funkcyjnego FN i CTRL. Wówczas, aby używać klawiszy funkcyjnych, należy użyć kombinacji CTRL + wybrany klawisz funkcyjny. Zamianę tą można łatwo odwrócić w BIOS-ie laptopa. Wystarczy przejść do sekcji Config, następnie do Keyboard/Mouse i włączyć/wyłączyć funkcję FN i CTRL Key swap. Funkcja ta nie jest dostępna we wszystkich laptopach.
Niektóre klawiatury mechaniczne dla graczy oraz laptopy gamingowe Lenovo Legion posiadają specjalne klawisze makr i oprogramowanie pozwalające przypisać dowolnemu przyciskowi dowolną funkcję. Nagrywanie makr pozwala na przykład za pomocą jednego klawisza wywołać zaprogramowany (nagrany) wcześniej ciąg akcji. Aby skonfigurować te funkcje, należy skorzystać z dedykowanej aplikacji producenta.
Znasz już klawisze, teraz poznaj skróty klawiszowe.
Jakie działanie chciałbyś móc załatwić za pomocą wciśnięcia kombinacji klawiszy na klawiaturze laptopa? Może zakupy? Albo sprzątanie? Piszcie swoje propozycje w komentarzach. Kto wie? Może Lenovo zainspiruje się nimi przy tworzeniu kolejnego modelu laptopa? 🙂